האם ארוחת בוקר חשובה?

בעבר, אנשים היו מאמינים שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום. עם זאת, מחקרים אחרונים מראים שזה לא נכון ושלדילוג על ארוחת הבוקר אין השפעה על המשקל. הטיעון לדילוג על ארוחת בוקר הוא שזה יכול לעזור לך לרדת במשקל כי תאכל פחות במהלך שאר היום. זה יעבוד אם אנשים היו מחליפים את ארוחת הבוקר שלהם בחלופה בריאה יותר כמו סלט או פירות וירקות. עם זאת, במציאות אנשים רבים מדלגים על ארוחות הבוקר שלהם ובסופו של דבר אוכלים יותר קלוריות באמצעות חטיפים בהמשך היום.

מחקרים על ארוחת בוקר

מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת הרווארד הראה שדילוג על ארוחת בוקר יכול להוביל להשמנה מכיוון שהוא מגדיל את הסיכויים שלך לאכילת יתר בהמשך היום. המחקר גם גילה כי ישנם יתרונות רבים נוספים לאכילת ארוחת בוקר בריאה כגון תפקוד קוגניטיבי מוגבר, שיפור זיכרון, מצבי רוח טובים יותר והפחתת התשוקה לג'אנק פוד לאורך היום. התשובה לשאלה זו אינה כה פשוטה. יש הרבה גורמים שתורמים לתשובה וזה תלוי מה אתה רוצה לעשות עם היום שלך.

אם לפניך יום ארוך, ארוחת הבוקר חשובה כי היא מספקת אנרגיה וחומרי הזנה לגוף ולמוח שלך. זה ייתן לך את הדלק הדרוש כדי להתחיל את היום במצב רוח מרומם. אם לפניך יום קצר יותר, ייתכן שארוחת הבוקר לא תהיה חשובה כל כך, כי לגוף שלך עדיין תהיה מספיק אנרגיה מהארוחה של אמש. במקרה זה, דילוג על ארוחת בוקר עשוי להיות טוב יותר לירידה במשקל או אפילו אם אתה מנסה לרדת במשקל.

ארוחת בוקר היא ארוחה חשובה אבל היא לא הכרחית אם לא צריך אותה!

המילה ארוחת בוקר באה מהמילים האנגליות הישנות brek-nefe, שמשמעותן "לשבור צום". השימוש הראשון הידוע במילה נמצא במכתב מתוארך בסביבות שנת 1000 לספירה מאת נזיר לחברו: "אנחנו…חיפשנו לשבור את צום." ארוחת הבוקר היא אחת הארוחות החשובות ביותר ביום ויש לאכול אותה לפחות פעם ביום. זה מספק את האנרגיה הדרושה לגוף שלך ועוזר לך להישאר מרוכז לאורך כל היום. ארוחת הבוקר חשובה גם מכיוון שהיא מאפשרת לגוף שלך לתפקד כראוי על ידי אספקת פחמימות, חלבון, ויטמינים, מינרלים וסיבים. חומרים מזינים אלו חיוניים לשמירה על רמות בריאות של סוכר וכולסטרול בדם, כמו גם לשמירה על המשקל שלך.

ארוחת בוקר
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

מחפשים לקנות קישורים לאתר שלכם?

VamosLink

קישורים שעושים את ההבדל!

לפרטים נוספים
לחצו על הבנאר!
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר